tr Türkçe
Mardin Oto Kiralama, Mardin Gezilecek Yerler, Mardin Otelleri, Mardin Turu, Mardin Gezisi

Kültür Turizmi

Türkiye’nin turizm endüstrisi, özellikle son yıllarda hızla gelişmiştir. Ancak, eşsiz turistik destinasyonlarla Türkiye turistleri çekme ve daha fazla turizm geliri elde etme potansiyeline sahiptir.

Türkiye, kültürel turizm kaynakları açısından değerli ve korunması gereken yerlere sahiptir. Kültürel değeri ve örüntüleri olduğu düşünülmektedir. Türkiye üzerinde coğrafi ortamı en eski medeniyetleri taşır; bu medeniyetlerden günümüze kadar var olan kültürel zenginlik büyük ilgi gördü. Bin arazi uzun yıllardır farklı kültürlerin merkezi olmuştur. Hititler, Urallar, Galatyalılar, Likyalılar, Lidyalılar, İyonyalılar, Yunanlılar, Romalılar, Selçuklular, Osmanlı İmparatorluğu ve modern Türkiye Cumhuriyet bu topraklarda yaşıyor ve yaşamaya devam ediyor.

Türkiye, açık hava müzelerinin eşsiz bir kültürel değeridir. fakat ülke, diğer Avrupa ülkeleri gibi kültürel değerlerden yararlanamaz. Hayal edilebilir, geniş bir kültürel mirasa sahip olmasına rağmen, kültür turizm açısından ideal konuma ulaşamıyor. Önemli nedenlerden biri sınırlı kaynaklar nedeniyle, bu ülkedeki en önemli cazip faktördür. Deniz, güneş ve plaj üçlüsüne odaklanır. Yine kaynak yetersizliğinden dolayı Türkiye’yi ve gerektiği kadar kültürel mirası koruyamaz yasal denetimde sorunlar var.

Türkiye’nin adetleri, adetleri, adetleri, adetleri, yemek, tarih, müzik, sanat, resim, din, bina yapısı, el sanatları, halk gelenekleri, festivaller.  Binlerceyıllık efsane ve efsane ve birçok medeniyet olmasına rağmen, ülkenin kültür turları uygulamaları müzeleri ve tarihi yerleri ziyaret etmekten öteye gidemez.

×

Merhabalar 🙋🏻 gelmek istediğiniz tarihi ve gezi süresini belirlediyseniz tek yapmanız gereken tur paketlerimizden size uygun olanı seçmek 👇 turlarımız kişi sayısına özel araçlarla istediğiniz zaman yapılabilmektedir 🚙🚌 1-2 gün veya daha uzun süren tur paketlerimizi aşağıdaki bağlantılardan inceleyebilirsiniz 🚀

🔶Mardin ve Midyat
🔸Günübirlik - Telkari Tur
🔸2 Günlük - Reyhan Tur
🔸3 Günlük - Kahrab Tur
🔶Mardin ve Diyarbakır
🔸3 Günlük - Dicle-Fırat Tur
🔶Mardin ve Şanlıurfa
🔸3 Günlük - Şahmeran Tur

 

 

📞 İletişim : +905445400047

📨 Mail : [email protected]

  WhatsApp :  +905445400047  Tıkla konuş

×