tr Türkçe
Mardin Oto Kiralama, Mardin Gezilecek Yerler, Mardin Otelleri, Mardin Turu, Mardin Gezisi

Kültür Turları

Birçok bilim adamı kültürel turizmi farklı tanımlamaktadır. Hillberg’e göre Kültür turizmine; tarih, sanat, toplum bilimi, bölge veya grup veya tamamen veya kısmen yaşam tarzı tarafından motive edilen yabancı bir ülkeden insanlar tarafından yapılan bir ziyarettir. Swarbrooke’a göre kültür kaynak tabanlı bir turizm endüstrisidir. Bu kaynaklar klasik mirasa dayanmaktadır. Geleneksel el sanatları, yiyecek ve hatta ilgili cazibe merkezlerindeki geleneksel sporlar kadar bu şartlar altında, Kültürel kaynakların / kültürel turizmin gelişmesine yol açan toplumun yaşam biçimidir. Yarattığı kültür budur.

Kültür turları çok çeşitli kavramlara sahiptir, Hata ayıklama ile gittikçe daha önemli hale gelmektedir. Özellikle 1990’larda Turizm alanında bilgi teknolojilerinin yayılması Kültürel sahneler ve etkinlikler dahil olmak üzere ürünleri sergilemek için daha fazla imkan bulunmaktadır. Dünya Turizm Örgütü’ne (UNWTO) göre, Dünya turizminin %37’si kültür turizmi talep ediyor, talebin yıllık %15 büyüyeceği tahmin edilmektedir. Toplam turizm % 3-4’lük talebin büyümesi göz önüne alındığında, kültür turizminin büyümesi Ne kadar hızlı olduğu ortaya çıkıyor. Yani Richards da Dediği gibi; kültürel tüketim ekonomiyi giderek daha fazla teşvik ediyor Rekabet ikinci el kültürel fırsatlar yaratır ve yatırım çeker Her zaman savaşta önemli bir silah oluşturur. Hiç şüphe yok ki bu silah Çin’de kitle turizmine alternatif olarak, turizmin sürdürülebilir kalkınmasını sağlamak Turizmi 12 aya yaymak için bir araç olarak kullanılabilir.

Bu düşünceyle Türk turizmine baktığımızda, özellikle son yıllarda çok hızlı gelişmekte ve değişmekte gibi görünüyor. Bu yeni süreçte seyahat acenteleri ulusal ve uluslararası turizm hareketleri nedeniyle Aktörler, Çin’in turizm endüstrisinde bir sonraki adımını ciddiye alıyor. Kültür turizmi çok geniş bir kavram olduğundan, Ayrılır. Bu grupların kültür turizmi pazarlamasını basitleştirilmesi gerekiyor. Bu bağlamda kültürel turizm; miras turizmi, tarihi turizm, etnik turizm dahil, kültür turizmin bir kolu olan sosyal ve kültürel miras turizmi; üzgün turizm, endüstri geleneksel turizm, cins araştırması ve silo turizmi olarak sınıflandırılmaktadır.

×

Merhabalar 🙋🏻 gelmek istediğiniz tarihi ve gezi süresini belirlediyseniz tek yapmanız gereken tur paketlerimizden size uygun olanı seçmek 👇 turlarımız kişi sayısına özel araçlarla istediğiniz zaman yapılabilmektedir 🚙🚌 1-2 gün veya daha uzun süren tur paketlerimizi aşağıdaki bağlantılardan inceleyebilirsiniz 🚀

🔶Mardin ve Midyat
🔸Günübirlik - Telkari Tur
🔸2 Günlük - Reyhan Tur
🔸3 Günlük - Kahrab Tur
🔶Mardin ve Diyarbakır
🔸3 Günlük - Dicle-Fırat Tur
🔶Mardin ve Şanlıurfa
🔸3 Günlük - Şahmeran Tur

 

 

📞 İletişim : +905445400047

📨 Mail : [email protected]

  WhatsApp :  +905445400047  Tıkla konuş

×