Mardin Oto Kiralama, Mardin Gezilecek Yerler, Mardin Otelleri, Mardin Turu, Mardin Gezisi
Home Etkinlikler Günübirlik Mardin Turu Günübirlik Toplu Mardin Turu – 15 Temmuz
mardin-kalesi-hakkinda-bilgi mardin-kalesi-hakkinda-bilgi

Günübirlik Toplu Mardin Turu – 15 Temmuz

▪ 08:30 İsteğe göre Havalimanı,Otogar veya konakladığınız mekandan alınacaksınız ve Dara ve Midyat’a Doğru yola çıkıyoruz.. (Özel programlarda başlangıç saati misafirlere göre ayarlanabilir.)

▪ 09:00 Mardin Metropoliti’nin ikametgâhı olan Deyrulzafaran Manastırına hareket. 630 yıl Boyunca Hz. İsa’nın diliyle dualar yankılandı bu kadim Manastırın duvarlarında.. Şemse eda mağbet hala doğudan yükselen ilk ışıkları kutsamaya devam ediyor burada..

▪ 10:30 Dara Antik Kenti ziyareti ( Zindan,nekropolis,sarnıçlar,agora,köprü ve surların gezilmesi )
Dara, Büyük İskender’in zamanından bugüne sessiz bir tanık Anadolu’nun güney doğusunda.. Bir Roma.. Bir Sasanidir tarihin her deminde..

▪ 12:00 Muhteşem doğa güzellikleriyle Beyaz Su‘da dinlenme ve serinleme molası veriyoruz.

▪ 13:15 Midyat’ta öğle yemeği.

▪ 14:45 Midyat’ta 1600 yıllık tarihi güzide emanet (Mor Gabriel) Deyrulumur Manastırı‘na giriyoruz. Her adımı eskiyi yaşatan manastırın hikayesi hepinizi çok etkileyecektir.

▪ 16:00 Midyat Konuk Evi‘ni ziyaret ediyoruz (Hercai dizi seti). Midyat Evleri arasında kısa bir yürüyüşle Gelüşke Hanı’na geçip kısa bir çay molası veriyoruz (Kadim Dostum dizisine konu olan telkari dükkanları içeriğiyle ferah ve rahatlatıcı bir han) ve Midyat Mağaraları‘nı geziyoruz.(Kuyu yapısında olan bu mağaralardaki eski yaşamlara şahit olacağız.)

▪ 17:00 Öğle yemeği ve Alışveriş için Midyat Çarşısı, Badem Şekeri, Telkari, Baharat, Cevizli Sucuk ve Gümüş diyarında bir saatlik serbest zaman veriyoruz.

▪ 18:15 Mardin merkez dönüş yoluna başlıyoruz.

Mardin

▪ 19:30 Kasimiye Medresesinde gün batımı

▪ 20:30 Turumuzun bitişi ve gerekli ulaşım mevkiilerine dağıtım.

Hasankeyf‘i ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz araç başına 100TL ekstra ödeme ile programa Hasankeyf’i dahil edebilirler.

▪ Program saatleri yaz dönemine göre hazırlanmıştır. Kış döneminde program tamamlanarak daha erken bitiş yapılabilir. Mart-Kasım sezonu boyunca günübirlik toplu turlarımız her cumartesi kişi başı sadece 300 TL  (Toplu grup turlarda aynı program izlenmektedir.)

Oylamak İçin Tıklayınız!
[Toplam: 15 Ortalama: 5]

Tarih

Tem 15 - 31 2022
Expired!

Zaman

8:00 am - 8:00 pm

Maliyet

300.90

Etiketler

Mardin Turu

Yer

Mardin
Mardin
Web sitesi
https://www.mardingezirehberim.com/

1. Cad. No: 421 Artuklu/Mardin

Organizatör

İbrahim
Telefon
+905445400047
E-Posta
imsebuktekin@gmail.com
Web sitesi
https://www.mardingezirehberim.com/

ibrahim

Rehber