Mardin Oto Kiralama, Mardin Gezilecek Yerler, Mardin Otelleri, Mardin Turu, Mardin Gezisi

Mezopotamya’ya Seyahat Etmenin Faydaları

Merhaba Sevgili Gezginler,

Mezopotamya sınırları içerisinde yer alan Mardin bölgenin en yüksek noktası olduğundan dolayı, tüm bölgeyi kuş bakışı görebilmekte ve hakim bir bakış açısı sağlamaktadır.

Peki, Mezopotamya neden bu kadar önemlidir ? Dünya üzerinde bulunan tüm kültürlerin doğuş noktası olarak bilindiği için Mardin ile birlikte “Medeniyetler Beşiği” adına layık görülmüştür. Güncel durumda bu yörede 12 din ve 16 dil konuşulmaktadır. Bazılarının azalmış olması bu kültür içeriğinin azalması anlamına gelmiyor. Tüm medeniyetlerin kültürleri, yemekleri, alışkanlıkları, dilleri ve örfleri daima kabul görmektedir. Çocukluğunuzdan kalma anılarınızın bir çoğunun canlanacağı bu geniş coğrafyada şehir hayatının sizi sürüklerken unutturduğu bir çok şeyi hatırlayacak ve gündelik dertlerinizin ne kadar önemsiz olduğunu farkedeceksiniz.

Bunun gibi nedenlerden dolayı bir çok kişinin anne veya baba tarafından kökleri her zaman buralara uzanmaktadır. Bölgeyi ziyaret eden çoğunlukta da bu insanlar yer almaktadır. Kökeniniz Dünyanın neresinde olursa olsun, bir ucu mutlaka Mezopotamya’ya dayanacaktır. Gelin kendinizin ve tüm kültürlerin kökenine ve medeniyetlerin doğusuna şahit olun. Bu bölgeye ilham veya düşünce için gelen bir çok insanımız vardır. Yakında gerçekleştireceğimiz Meditasyon Turlar bölgedeki turizm çeşitliliğine bulunacağımız katkılardan sadece biridir. Çok yakında sizinle de görüşmek üzere sevgili okur. Görüşmek üzere.

 

Oylamak İçin Tıklayınız!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]