tr Türkçe
Mardin Oto Kiralama, Mardin Gezilecek Yerler, Mardin Otelleri, Mardin Turu, Mardin Gezisi
Tarihler : 01 Oca 2020 - 31 Ara 2020
Konum : Mardin, Midyat, Dara ve Hasankeyf
Fiyat : 450 TLPopüler : 349 TL
Rezervasyon Yap

Haftasonunu en güzel şekilde değerlendirebileceğiniz 1 gece 2 günlük en çok tercih edilen programımız. Mardin, Midyat, Dara ve Hasankeyf bölgelerini kapsamaktadır.

Başlangıç Yeri Bitiş Yeri Başlama Saati Bitiş Saati Toplam Mesafe
Mardin Midyat 09:00 19:30 420 KM
Mardin Mardin 09:00 19:30

Turlarımız toplu şekilde yapılmayıp, sabit tarihlerde değil. Geleceğiniz tarihe göre size özel düzenlenmektedir.

1. Gün: Dara – Beyaz Su – Midyat

▪ 09:00 İsteğe göre Havalimanı,Otogar veya konakladığınız mekandan alınacaksınız ve Midyat’a Doğru yola çıkıyoruz..

▪ 10:00 Muhteşem doğa güzellikleriyle Beyaz Su’da dinlenme molası veriyoruz.

▪ 11:00 Kafro / Elbeğendi Köyü (Süryani Köyü)

▪ 12:00 Konuk evi ziyaretimizi bitirince eski Midyat evleri arasında kısa bir yürüyüşle Gelüşke Hanı’na geçip kısa bir çay molası veriyoruz (Kadim Dostum dizisine konu olan telkari dükkanları içeriğiyle ferah ve rahatlatıcı bir han) geziyoruz.

▪ 13:00 Öğle yemeği ve Alışveriş için Midyat Çarşısı,Telkari,Baharat,Cevizli Sucuk ve Gümüş diyarında 1 saatlik serbest zaman

▪ 14:00 Midyat’ta 1600 Yıllık tarihi güzide emanet (Mor Gabriel) Deyrulumur Manastırı’na giriyoruz. Her adımı eskiyi yaşatan manastırın hikayesi hepinizi çok etkileyecektir.

▪ 14:45 Hasankeyf için yola çıkıyoruz.

▪ 15:30 Hasankeyf. Bir kısmı sular altında kalan bu efsaneler diyarında benzersiz anılar yaşayacaksınız.

▪ 16:30 Mardin merkez dönüş yoluna başlıyoruz.

▪ 17:45 Mardin’de yorgunluk kahvemizi de içerken bir yandan Mardin’imizin akşam görüntüsüyle büyüleniyoruz ve eski çarşıda tüm yapısıyla ayakta duran hanlarımıza kısa bir gezi yapıyoruz.

▪ 19:30 Konaklama mekanlarına dağılım

2. Gün: Mardin

▪ 09:00 Mardin Metropoliti’nin ikametgâhı olan Deyrulzafaran Manastırına hareket. 630 yıl Boyunca Hz. İsa’nın diliyle dualar yankılandı bu kadim Manastırın duvarlarında… Şemse eda mağbet hala doğudan yükselen ilk ışıkları kutsamaya devam ediyor burada…

▪ 10:30 Dara antik kenti ( Zindan, nekropolis, sarnıçlar, agora, köprü ve surların gezilmesi )
Dara, Büyük İskender’in zamanından bugüne sessiz bir tanık Anadolu’nun güney doğusunda… Bir Roma.. Bir Sasanidir tarihin her deminde…

▪ 11:30 Kasimiye Medresesi

▪ 12:30 Öğle yemeği ve kahve molası

▪ 13:30 Mardin Merkez gezisi; Kırklar Kilisesi, Protestan Kilisesi, Latifiye Camii, Mardin Müzesi, Cumhuriyet Meydanı, Ptt Binası, Eski Çarşı, Alt Çarşı, Arasa İş Hanı, Baharatçılar Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Eski Kız Meslek Lisesi, Sabancı Kent Müzesi, Bir abbarasından ötekine… Bir öyküden ötekine bağlanmak demek bu kentte… Biz susar söz ona bırakırız dağın şehrinde…

▪ 18:00 Otel veya Akşam yemeği

▪ 19:30 Turumuzun bitişi ve gerekli ulaşım mevkiilerine dağıtım.

Yanınızda bulundurmanız gerekenler

Yağmurluk, polar, rüzgâr geçirmez mont veya güneş gözlüğü, tercihen UV-A ve B Filtreli Fotoğraf makinesi, yeterli sayıda pil ve film veya memory card varsa kişisel ilaçlarınız.

Tur ücretine dahil olanlar ve olmayanlar

Tur Ücretine Dahil Olanlar: Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, havaalanı transferleri, Rehberlik, Dostluk ve Güler yüz. (Sadece 10 kişi ve üstü gruplar için ekstra rehber görevlendirilir.)

Tur Ücreti Dışındakiler: Müze ve örenyeri giriş ücretleri. İstanbul Mardin Diyarbakır İstanbul Ana Ulaşım, Yerel Mardin Gecesi, Bahşişler ve diğer ekstralar, yemekler ücrete dahil değildir. (Müze ve ören yeri giriş ücretleri müze kartınız yoksa 24TL tutmaktadır. Müze kart var veya 65 yaş üstü ise 19TL olmaktadır.)

Not

Belirtilen fiyatlar minimum 2 kişi için, kişi başı fiyatlardır.
**6 Yaş ve altı çocuklar ücretsiz, 6-12 arası çocuklar % 50 indirimli, 8 yetişkin ve üstü için %20 indirimlidir. Size özel fiyatlar için bizi arayınız.

Programı Puanlayınız

[Toplam: 56   Ortalama: 4.7/5]

×