Mardin Oto Kiralama, Mardin Gezilecek Yerler, Mardin Otelleri, Mardin Turu, Mardin Gezisi
Tarihler : 01 Oca 2021 - 31 Ara 2021
Konum : Mardin, Midyat, Dara ve Hasankeyf
Fiyat : 450 TLPopüler : 375 TL
Rezervasyon

Haftasonunu en güzel şekilde değerlendirebileceğiniz 1 gece 2 günlük en çok tercih edilen programımız. Mardin, Midyat ve Dara bölgelerini kapsamaktadır.

 

Süre Başlangıç Yeri Bitiş Yeri Başlama Saati Bitiş Saati Toplam Mesafe
2 Gün Mardin Mardin 09:00 19:30 540 Km.

Turlarımız toplu şekilde yapılmayıp, sabit tarihlerde değil. Geleceğiniz tarihe göre sizlere özel düzenlenmektedir.

1. Gün: Dara – Beyaz Su – Midyat

▪ 09:00 İsteğe göre Havalimanı,Otogar veya konakladığınız mekandan alınacaksınız ve Dara ve Midyat’a Doğru yola çıkıyoruz.. (Özel programlarda başlangıç saati misafirlere göre ayarlanabilir.)

▪ 10:00 Dara Antik Kenti ziyareti ( Zindan,nekropolis,sarnıçlar,agora,köprü ve surların gezilmesi )
Dara, Büyük İskender’in zamanından bugüne sessiz bir tanık Anadolu’nun güney doğusunda.. Bir Roma.. Bir Sasanidir tarihin her deminde..

▪ 11:30 Muhteşem doğa güzellikleriyle Beyaz Su‘da dinlenme ve serinleme molası veriyoruz.

▪ 12:30 Midyat’ta öğle yemeği.

▪ 14:00 Midyat’ta 1600 yıllık tarihi güzide emanet (Mor Gabriel) Deyrulumur Manastırı‘na giriyoruz. Her adımı eskiyi yaşatan manastırın hikayesi hepinizi çok etkileyecektir.

▪ 15:15 Midyat Konuk Evi‘ni ziyaret ediyoruz (Hercai dizi seti). Midyat Evleri arasında kısa bir yürüyüşle Gelüşke Hanı’na geçip kısa bir çay molası veriyoruz (Kadim Dostum dizisine konu olan telkari dükkanları içeriğiyle ferah ve rahatlatıcı bir han) ve Midyat Mağaraları‘nı geziyoruz.(Kuyu yapısında olan bu mağaralardaki eski yaşamlara şahit olacağız.)

▪ 16:40 Öğle yemeği ve Alışveriş için Midyat Çarşısı, Badem Şekeri, Telkari, Baharat, Cevizli Sucuk ve Gümüş diyarında bir saatlik serbest zaman veriyoruz.

▪ 18:00 Mardin merkez dönüş yoluna başlıyoruz.

▪ 19:30 Konaklama mekanlarına dağılım

2. Gün: Mardin

▪ 09:00 Turumuzun ikinci gününe başlıyoruz.

▪ 09:30 Mardin Metropoliti’nin ikametgâhı olan Deyrulzafaran Manastırına hareket. 630 yıl Boyunca Hz. İsa’nın diliyle dualar yankılandı bu kadim Manastırın duvarlarında.. Şemse eda mağbet hala doğudan yükselen ilk ışıkları kutsamaya devam ediyor burada..

▪ 10:30 Kasimiye Medresesi‘ni ziyaret ediyoruz. Mezopotamya’nın ilim yuvasını ziyaret ederken yapılmış keşiflerin zevkini en baştan yaşayacaksınız.

▪ 12:00 Öğle yemeği ve kahve molası

▪ 13:00 Mardin Merkez gezisi; Kırklar Kilisesi, Protestan Kilisesi, Latifiye Camii, Mardin Müzesi, Cumhuriyet Meydanı, Ptt Binası, Eski Çarşı, Alt Çarşı, Arasa İş Hanı, Baharatçılar Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Eski Kız Meslek Lisesi, Sabancı Kent Müzesi, Bir abbarasından ötekine… Bir öyküden ötekine bağlanmak demek bu kentte.. Biz susar söz ona bırakırız dağın şehrinde..

▪ 18:00 Otel veya Akşam yemeği

▪ 19:30 Turumuzun bitişi ve gerekli ulaşım mevkiilerine dağıtım.

+ Hasankeyf‘i ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz araç başına +100TL ekstra ödeme ile programa Hasankeyf’i dahil edebilirler.

▪ Program saatleri yaz dönemine göre hazırlanmıştır. Kış döneminde program tamamlanarak daha erken bitiş yapılabilir.

Yanınızda bulundurmanız gerekenler

Yağmurluk, polar, rüzgâr geçirmez mont veya güneş gözlüğü, tercihen UV-A ve B Filtreli Fotoğraf makinesi, yeterli sayıda pil ve film veya memory card varsa kişisel ilaçlarınız.

Tur ücretine dahil olanlar ve olmayanlar

Tur Ücretine Dahil Olanlar: Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, havaalanı transferleri, Rehberlik, Dostluk ve Güler yüz. (Sadece 10 kişi ve üstü gruplar için ekstra rehber görevlendirilir.)

Tur Ücreti Dışındakiler: Müze ve örenyeri giriş ücretleri. İstanbul Mardin Diyarbakır İstanbul Ana Ulaşım, Yerel Mardin Gecesi, Bahşişler ve diğer ekstralar, yemekler ücrete dahil değildir. (Müze ve ören yeri giriş ücretleri müze kartınız yoksa 40TL tutmaktadır. Müze kart var veya 65 yaş üstü ise 30TL olmaktadır.)

Not

Belirtilen fiyatlar minimum 2 kişi için, kişi başı fiyatlardır.
**6 Yaş ve altı çocuklar ücretsiz, 6-12 arası çocuklar % 50 indirimli, 8 yetişkin ve üstü için %20 indirimlidir. Size özel fiyatlar için bizi arayınız.

Programı Puanlayınız

Oylamak İçin Tıklayınız!
[Toplam: 58 Ortalama: 4.7]