tr Türkçe
Mardin Oto Kiralama, Mardin Gezilecek Yerler, Mardin Otelleri, Mardin Turu, Mardin Gezisi
mardin gezilecek yerler
Tarihler : 01 Oca 2020 - 31 Ara 2020
Konum : Midyat, Dara,Beyaz Su ve Hasankeyf
Fiyat : 249 TL
Rezervasyon Yap

Günübirlik Özel Mardin, Midyat, Hasankeyf, Beyaz Su ve Dara programımız.

Başlangıç Yeri Bitiş Yeri Başlama Saati Bitiş Saati Toplam Mesafe
Midyat Mardin 08:30 19:30 420 KM

Dara – Beyaz Su – Midyat

▪ 08:30 İsteğe göre Havalimanı,Otogar veya konakladığınız mekandan alınacaksınız ve Dara ve Midyat’a Doğru yola çıkıyoruz..

▪ 09:00 Mardin Metropoliti’nin ikametgâhı olan Deyrulzafaran Manastırına hareket. 630 yıl Boyunca Hz. İsa’nın diliyle dualar yankılandı bu kadim Manastırın duvarlarında… Şemse eda mağbet hala doğudan yükselen ilk ışıkları kutsamaya devam ediyor burada…

▪ 10:15 Dara antik kenti ziyareti ( Zindan,nekropolis,sarnıçlar,agora,köprü ve surların gezilmesi )
Dara, Büyük İskender’in zamanından bugüne sessiz bir tanık Anadolu’nun güney doğusunda… Bir Roma.. Bir Sasanidir tarihin her deminde…

▪ 11:15 Muhteşem doğa güzellikleriyle Beyaz Su’da dinlenme ve serinleme molası veriyoruz.

▪ 11:45 Konuk evi ziyaretimiz. Midyat evleri arasında kısa bir yürüyüşle Gelüşke Hanı’na geçip kısa bir çay molası veriyoruz (Kadim Dostum dizisine konu olan telkari dükkanları içeriğiyle ferah ve rahatlatıcı bir han) ve Midyat Mağaraları’nı geziyoruz.(Kuyu yapısında olan bu mağaralardaki eski yaşamlara şahit olacağız.)

▪ 12:30 Öğle yemeği ve Alışveriş için Midyat Çarşısı, Telkari, Baharat, Cevizli Sucuk ve Gümüş diyarında yarım saatlik serbest zaman

▪ 13:45 Hasankeyf için yola çıkıyoruz.

▪ 14:30 Hasankeyf. Bir kısmı sular altında kalan bu efsaneler diyarında benzersiz anılar yaşayacaksınız.

▪ 15:00 Mardin merkez dönüş yoluna başlıyoruz

Mardin

▪ 19:30 Kasimiye Medresesinde gün batımı

▪ 20:30 Turumuzun bitişi ve gerekli ulaşım mevkiilerine dağıtım.

▪ Mart-Ekim sezonu boyunca günübirlik toplu turlarımız her cumartesi kişi başı sadece 120 TL  (Toplu turlarda aynı program izlenmektedir.)

Yanınızda bulundurmanız gerekenler

Yağmurluk, polar, rüzgâr geçirmez mont veya güneş gözlüğü, tercihen UV-A ve B Filtreli Fotoğraf makinesi, yeterli sayıda pil ve film veya memory card varsa kişisel ilaçlarınız.

Tur ücretine dahil olanlar ve olmayanlar

Tur Ücretine Dahil Olanlar: Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, havaalanı transferleri, Rehberlik, Dostluk ve Güler yüz. (Sadece 10 kişi ve üstü gruplar için ekstra rehber görevlendirilir.)

Tur Ücreti Dışındakiler: Müze ve örenyeri giriş ücretleri. İstanbul Mardin Diyarbakır İstanbul Ana Ulaşım, Yerel Mardin Gecesi, Bahşişler ve diğer ekstralar, yemekler ücrete dahil değildir. (Müze ve ören yeri giriş ücretleri müze kartınız yoksa 24TL tutmaktadır. Müze kart var veya 65 yaş üstü ise 19TL olmaktadır.)

Not

Belirtilen fiyatlar minimum 2 kişi için, kişi başı fiyatlardır.
**6 Yaş ve altı çocuklar ücretsiz, 6-12 arası çocuklar % 50 indirimli, 8 yetişkin ve üstü için %20 indirimlidir. Size özel fiyatlar için bizi arayınız.

Programı Puanlayınız

[Toplam: 49   Ortalama: 4.5/5]

×