Mardin Oto Kiralama, Mardin Gezilecek Yerler, Mardin Otelleri, Mardin Turu, Mardin Gezisi

Mardin, insanlığın doğuşuna şahitlik etmiş antik bir kent olarak varlığını; kültürüne ve bu kültürü devam ettiren hoşgörülü, yardımsever ve misafirperver halkına borçludur.

Mardin’de arap, kürt, süryani, ezidi ve ermeni aileler bu kültür mozayiğinde huzur içinde yaşamını sürdürmektedir. Dünyanın en büyük açık hava müzesi olma özelliğini yüzyıllar ve binyıllara meydan okuyan ve halen sapasağlam ayakta duran yapıları ile adeta mezopotamya’nın gözbebeğidir. Komşu bölgeleri olan Kapadokya, Nemrut, Şanlıurfa, Göbeklitepe, Gaziantep ve Diyarbakır ile harmonik bir köken taşıyor.

Güvenlik konusunda aklınızda hiçbir soru kalmadan, mardin turları için websitemizde yeterli dökümanı bulabilirsiniz, isterseniz rezervasyon yaparak, isterseniz de rotaları takip ederek bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Sizlere olabilecek tüm konularda yardımcı olmaktan mutlu olacağız. Lütfen çekinmeden bizi arayın veya yazın.

Yıl içerisinde Mardin ve çevresinde çıkılabilecek bir kültür turu için en uygun zamanlar; Mart, Nisan Mayıs, Eylül, Ekim ve Kasım aylarıdır. Bu aylarda kültür turlarına daha elverişli bir iklim olduğu için tercih sebebidir.

Güneydoğu anadolu turizm bölgesi olarak tüm dünyada hızla giderek adını duyurmakta ve misafirlerin yorumları ile bu ilgi giderek artmaktadır. Sizde kültür turları çerçevesinde gelin bu bölgeyi ve özellikle mardin’i ziyaret edin. Mardin sizi bekliyor..

Mardin evlerinde görmeye alışık olduğumuz geleneksel hayatın birer simgesi haline gelen işlemeleri Mardin otellerinde de görmemiz mümkün. Bölge de bolca bulunan ve işlemesi basit olduğu için tercih edilen sarı kalker taşı bütün Mardin otelleri ve evlerini süslemiş durumda. Buraya turizm amaçlı gelen birçok yerli ve yabancı misafirin ilk dikkat ettiği şey bu tasarımlar oluyor. Eğer sizde bir Mardin gezi rehberi hazırladıysanız ve gelmeyi düşünüyorsanız kesinlikle beğeneceğiniz bir görsel olduğunu düşünüyoruz. Mardin şehrinde çok fazla çeşitte otel bulunduğu için kendi istek ve arzularınıza en yakınını bulmanız da zor olmayacaktır. Bu enfes şehri gezerken en önemli eserlerinden biri olan Mardin işçiliği binaların içinde uyuyabileceğiniz bir otel seçmenizi tavsiye ederiz. Mardin tur şirketleri arasında en göze çarpan ise mardinturlari.com isimli web sitesidir.

Dicle ve Fırat nehirleri arasında yer alan Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en merak edilen şehirlerinden biridir. Eşsiz mimarisi ile zamanda yolculuğa çıkacağınız şehir, farklı dinleri kucaklayan yapısı ile uzun bir geçmişe sahiptir. 26 mardinsuri ile Türkiye’nin en kalabalık şehri ile sınırı vardır. TÜİK’in 2016 verilerine göre 796.237 kişinin yaşadığı Mardin’in yüzölçümü 8.858 kilometre kare. Mardin’in başta Kızıltepe, Midyat, Dargeçit, Yeşilli, Nusaybin, Ömerli, Derik, Mazıdağı ve Midyat olmak üzere 10 ilçesi bulunmaktadır. İpek Yolu üzerinde bulunan Mardin, Yukarı Mezopotamya’nın en eski şehirlerinden biridir. Tarihinin 3.000 yıl öncesine dayandığı tahmin edilen kentte Artuklu Üniversitesi çevresinde yapılan kazılarda elde edilen bulgular Paleolitik Çağ’a işaret ediyor. Dargeçit ilçesinde Boncuklu Tarla civarında yapılan kazılarda Cilalı Taş Devri’ne, Kerküşti Höyük’te yapılan kazılarda Kalkolitik Çağ’a ait buluntular bulunmuştur. Ayrıca şehrin farklı yerlerinde Tunç Çağı ve Demir Çağı’na tarihlenen kalıntılar bulunmaktadır.

M.Ö. 2000 yılında Asur egemenliğine giren Mardin, Hitit, Urartu ve Medlerin egemenliğine girmiştir. MÖ 4. yüzyılda İran ve Anadolu’yu fetheden İskender, bir süre bölgeye hâkim olsa da İskender’in ölümünden sonra bölgeye Persler ve Sasaniler hâkim oldu. Roma İmparatorluğu MS 1. yüzyıldan itibaren Doğu ve Kuzeydoğu Anadolu topraklarına hakim olmak için İran ile uzun süre mücadele etmesine rağmen bölgede tam bir hakimiyet kuramamış ve bölge Bizans egemenliğine girmiştir. Hz. 640 yılında Ali’nin halifeliği sırasında Mardin, İslam orduları tarafından fethedilerek İslam devletine katıldı ve 1071 Malazgirt Zaferi ile bölge Türk oldu. Bu tarihten itibaren Mardin bölgesinde yoğun bir Türkmen akını başlamış ve 1103 yılında Artuklu Beyliği yönetimine giren şehir, 300 yıl boyunca Ilgazi Bey tarafından kurulan Mardin Artukluları egemenliğinde kalmıştır. Daha sonra 1517 yılında Eyyubiller, Anadolu Selçukluları, İlhanlılar, Karakoyunlular ve Akkoyunluların hüküm sürdüğü dönemde Mardin, Çaldıran Savaşı’ndan sonra Osmanlı topraklarına katıldı.

Kurtuluş Savaşı sırasında İngilizler ve Fransızlar İngilizler ve Fransızlar tarafından işgal edilmek istese de Mardinliler şehri direnerek savundular ve işgalden kurtardılar. 2012 yılında çıkarılan yasa ile “Büyükşehir” unvanını alan kentin adının nereden geldiğine dair farklı görüşler var. Kimilerine göre “Kaleler Şehri” anlamına gelen Merde kelimesi, kimilerine göre savaşçı bir aşiret olan Ardashir tarafından 3. yüzyılda bu bölgeye yerleşmiş olan Mardeler’den gelmektedir. Arap kaynaklarında şehir Maridin olarak geçmektedir.

Mardin’in ekonomisi büyük ölçüde tarıma, hayvancılığa ve ticarete dayalıdır. Nüfusun% 80’e yakını tarım sektöründe çalışmaktadır. Modern tarım araçlarının devreye girmesiyle tarım sektöründe daha fazla gelişme beklenmektedir. Mardin bölgesinde yetiştirilen başlıca ürünler buğday, arpa, nohut ve pirinçtir. Dicle Nehri çevresinde sebze tarımı yapılmaktadır. Domates, patlıcan, karpuz, kavun, üzüm ve nar en çok yetiştirilen sebze ve meyvelerdir. Mardin, üzümler diyarı olarak da bilinir. Üzüm ihracatında Türkiye dördüncü sırada yer almaktadır. Hayvancılık ekonomide önemli bir yere sahip olmakla birlikte, kent orman varlığı açısından zengin değildir. Maden olarak sadece linyit ve fosfat işletilmektedir. İl, sanayi açısından pek gelişmemiştir. 1968’den sonra devletin desteğiyle yem, un, tekstil ve çimento fabrikaları kurulsa bile yeterli değil. Turizm sektörü kentte yaşanan terör olaylarından olumsuz etkilenmiş, ancak son zamanlarda turizm açısından yeniden gelişmeye başlamıştır. Dinler ve diller kenti olarak adlandırılan Mardin’de Türkler, Kürtler, Süryaniler, Hıristiyanlar, Araplar ve Yezidiler bir arada yaşıyor. Bu kültürel zenginlik şehrin dokusuna da yansımıştır. Camiler, medreseler, türbeler, kervansaraylar, kiliseler ve manastırları yan yana görmek mümkündür. Eşsiz Mezopotamya manzarasına hayran kalacağınız şehir, hoşgörü ve medeniyetlerin beşiğidir. Bir açık hava müzesi görünümündeki Mardin, tarih ve kültür yolculuğuna çıkmak isteyenleri bekliyor.

Mardin’in Irak, İran ve Suriye gibi ülkelere olan yakınlığını avantaja çevirip ihracat atağı yapıldı. Websitesi üzerinden talep almayı hedefleyen Tezmer Dış Ticaret yeni hedeflere yelken açtı.

 

Import from Turkey

Şimdiden uyarıyoruz, Mardin turu yaparken şaşırmak yok! Çünkü binlerce yıldır farklı medeniyet ve kültüre ev sahipliği yapmış olan bu gözde şehrimiz birçok ilginç tarihi eseri bünyesinde barındırıyor. Sizlerde herkes gibi Mardin gezisine kaleden başlayabilirsiniz. Yan yana bulunan medreseler, kiliseler ve manastırları görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Bir sonraki durağınız kesinlikle müzeler olmalıdır. Bünyesinde birçok farklı müzeyi bulunduran Mardin şehri en çok ziyaretçi alan ‘’ Mardin ve Sabancı Müzeleri ‘’ ile ön plana çıkıyor. Müzeleri gezdikten sonra Dara Antik Kenti’ni görmeye hazırsınız diyebilirim. Fakat burayı gezerken daha önce Mardin turları hakkında bilgi sahibi olan bir rehberin size eşlik etmesini tavsiye ederiz.

MÖ 250’den beri bölge, Seleukos ve Part İmparatorlukları arasında yer almaktadır. Verimli topraklardan ve bir dizi bağımsız ideolojik yöneticiden yararlanan stratejik bir konuma sahiptir. Mithridates I Callinicus, Seleukos İmparatorluğu’ndan koptu ve MÖ 109’da bağımsız Kommagene Krallığı’nı kurdu ve başkenti Arsameia’da kurdu. O bir prensin oğlu ve Pers kralları Büyük İskender ve Darius Darius ile kanı var.

Kommagene Krallığı, Yunan ve Pers kültürünün din, kültür ve geleneklerinin bütünleşmesi ile gurur duyan güçlü bir krallıktır. MÖ 64 yılında öldü ve yerini Romalılarla saldırmazlık antlaşması ilan ederek bir devlet adamı olarak sergileyen oğlu Antiochus I Epiphanes aldı.

Antiochus, ekonomik ve politik olarak başarılı bir şekilde iktidarı ele geçirdikten sonra tanrı benzeri bir konuma layık olduğuna inandı ve saygı göstermek için bir tapınak ve cenaze höyüğü inşa edilmesini emretti. Büyüklüğü ve konumu, kendisini ve ebedi hayat hakkındaki düşüncelerini yansıtır ve ölümden sonra ruhunun Zeus ile cennete gireceğini duyurur.

Ancak, Antiochus’un ve tanrıların devasa heykelleri, kısa saltanatı MÖ 38’de sona erdiği için onun yönetimi altında kaldı. Partlarla yan yana savaştı ve daha sonra onu tahttan indiren Romalılardan ayrıldı. Daha sonra Roma İmparatorluğu Kommagene Krallığı’nı ele geçirdi.

Antiochus ve heykeli, Alman mühendis Karl Puchstein 1881’de bölgeyi araştırırken onları tesadüfen keşfedene kadar yüzyıllar boyunca neredeyse unutulmuştu. İki yıl sonra, yakın bir inceleme için Karl Humann ile geri döndü, ancak 1953’e kadar bir ekip Amerikalı arkeologlar geri döndü ve kapsamlı bir araştırma yaptı. O zamandan beri, uzak konumuna rağmen, site Türkiye’nin en popüler cazibe merkezlerinden biri olmuş ve nemrut turları yapılmaktadır.

Suriye sınırına sadece bir taş atımlık mesafede bulunan Güneydoğu Türkiye, pek de çekici bir şehir içi tatil beldesi gibi görünüyor. Ancak Mardin, ülkenin geri kalanı kadar güvenlidir ve altın taşlı sokakları, nefes kesen manzarası, zengin çok kültürlü mirası ve seçkin şarapları ile ödüllendirileceksiniz.

Mardin eski kenti, antik kale ile Mezopotamya ovası arasındaki yamaçta yer almaktadır. Eşsiz mimarisi, yemekleri ve el sanatları ile Asur, Arap, Türk ve Kürt kültürünün etkisiyle yoğrulmuş. El sanatları gösterisi. Günün sonunda, güneşin bronz bir bardak Suriye şarabından ya da zengin Murra kahvesinden uzak ufka doğru düşüşünü seyrederken, başka bir dünyaya taşınmış gibi hissetmemek zor.

Geçtiğimiz birkaç yılda, sınırın her iki tarafındaki çatışma Mardin’deki turizm endüstrisine darbe vurdu, ancak bugün ziyaretler her zamanki kadar güvenli ve kolay – tek fark, tüm yerin sahibi gibi hissedebilmenizdir. . Şimdi ziyaret etmek için doğru zaman olabilir.

Dini anıtlarınız yoksa, eski şehrin kendisi onlarla dolu. Muhteşem ve zarif minareleriyle Ulu Camii’yi ziyaret edin; Ratfiya Camii’nin zarif oymaları; ve Kırklar Kilisesi, eğer şanslıysanız, dost canlısı bir rahip hızlıca ziyaret etmenizi sağlayacaktır. Bir başka güzel kumtaşı yapı, binlerce yıl öncesine dayanan görülmeye değer bir müze olan Şehir Müzesi. Bu cazibe merkezlerini bulmanın keyfinin yarısı dar sokakları keşfetmek, eski evlerde kaybolmak ve yerel yaşamı görmektir.

Güzel Mardin’i Ziyaret Etmeniz İçin 10 Sebep!

 

Mardin, her daim Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki önemli şehirlerden biri olmuş gerek tarihi gerek ise turistik potansiyeli ile en popüler konumlardan biri olarak öne çıkmıştır. Şehrin kendine has, güzelliklerinin yanı sıra Mardin’i önemli yapan bir çok özellik bulunmaktadır. Bunlar arasında Mardin’in tarihi eserleri, kültürel dokusu ve dini simgeleri gibi unsurların yanı sıra Mardin’in mimari yapıları da öne çıkar. Bu yazımızın konusu da Mardin şehir turu yapmak isteyen turistler için neden Mardin’i ziyaret etmeleri gerektiğine dair nedenler. İşte Mardin’i ziyaret etmeniz için 10 önemli neden:

 

 1. Mardin’in Tarihi Eserleri

Liste başında, şehrin tarihi eserleri yer alıyor. Başta Mardin Kalesi, birbirinden ünlü Manastırları ve antik kentlerinin yanı sıra daha önce adını bile duymadığınız tarihi eserler bu şehirde sizi bekliyor. Üst düzey bir tarihi deneyim yaşamak için Mardin turu gibi etkinliklerden yerinizi ayırtabilirsiniz.

 

 1. Mardin Tapınakları ile Mistik Bir Deneyim

Mardin’i ziyaret etmek için bir diğer önemli neden de şehrin tapınakları. Farklı kültürleri temsil eden tapınaklar, daha önce deneyimlemediğiniz cinsten bir turistik deneyim yaşamanıza ön ayak olacak.

 

 1. Mardin Evleri

Mardin evleri, sadece o bölgede bulunan sarı kalker taşından yapılan ve özgün mimariye sahip yapılar. Mardin’in kendine özgü mimari yapısı size hem sanatsal hem de antik bir deneyim yaşatacak.

 

 1. Kültürel Çeşitlilik

Mardin’in kültürel çeşitliliği, farklı dinleri ve etnik unsurları bir araya getiriyor. Bu doğrultuda Mardin şehir gezisi kapsamında farklı folklor unsurlarını keşfederek ufkunuzu genişletebilirsiniz.

 

 1. Mardin Mutfağı

Mardin mutfağı, birbirinden güzel yemeklere ve gastronomik bileşenlere ev sahipliği yapıyor. Özellikle işkembe dolması olarak da bilenen kibbe gibi daha önce deneyimlemediğiniz egzotik yemeklerin tadına bakma şansı elde edeceksiniz.

 

 1. Mardin’in Egzotik ve Mistik Ortamı

Mardin’in egzotik ve mistik ortamı yukarıda sırladığımız tüm etkenlerin bir araya gelmiş hali. Kültür, tarihi eserler, çeşitli dini simgeler ve Mardin’in mimari yapıları. Hepsi bir araya gelince şehir için egoztik ve mistik bir ortam ortaya çıkıyor. Mardin şehir turu yapmak isteyenlere de tüm bunları gezerek deneyimlemek kalıyor.

 

 1. Mardin’in Misafirperver Yerel Halkı

Mardin’in misafirperver halkı, şehri ziyaret etmeniz için en önemli nedenlerden biri. Yüzü gülen, neşeli ve size etrafı tanıtmaktan keyif alan bu insanlar varken turist rehberine bile ihtiyaç duymayacaksınız.

 

 1. Ekonomik Konaklama Seçenekleri

Bir diğer önemli sebep ise şehrin diğer turistik bölgelere kıyasla ekonomik açıdan çok çok uygun olması. Gerek otel gerek ise pansiyon gibi seçenekler sayesinde üst düzey bir konaklama deneyimi vaat eden Mardin, bölgedeki en hesaplı şehirlerden biri.

 

 1. Kapsamlı Mardin Turu Seçenekleri

Şehri ziyaret etmeniz için bir diğer önemli etken de kapsamlı Mardin turu paketleri. Bölgedeki turizm şirketleri, şehri ziyaret etmeyi planlayan turistlere kapsamlı ve çok yönlü tur paketleri sağlıyor. Bu hizmetler sayesinde turistler, tüm aradıklarını ve ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi tek bir paket kapsamında deneyimleyebiliyorlar.

 

 1. Mardin’in Doğal Güzellikleri ve El Zanaatları

Listemizde son ve bir o kadar da önemli neden de Mardin’in doğal güzellikleri. Mardin’in doğal güzellikleri, hem farklı bir ambiyans deneyimlemenize olanak veriyor hem de ufkunuzu açacak bir deneyim yaşatıyor. Bunun yanı sıra bölgedeki el zanaatları dükkanlarından sevdikleriniz için birbirinden güzel hediyelik eşyalar da satın alabiliyorsunuz.

Mardin Turu ile Otantik Bir Deneyime Hazırlanın

 

Mezopotamya’nın beşiği farklı kültürlerin birleşme noktası Mardin, Güneydoğu Anadolu’nun göz bebeği olarak da tanınır. Mardin’in kendine has mistik unsurları, dini simgeleri ve kültürel bileşenleri sayesinde şehir turistler için oldukça önemli bir cazibe merkezi olarak öne çıkar. Mardin özellikle dini simgeleri barındıran, birbirinden önemli kültürel simgelere ev sahipliği yapan bir şehir olarak da bilinir. Bu doğrultuda Mardin’in çok katmanlı kültürü, şehri ziyaret etmeyi planlayan ve Mardin turu yapmak isteyen turistlere egzotik bir deneyim vaat etmektedir. Mardin, baştan sonra dini simgeleri ve mistik unsurları sayesinde gizemli bir şehir olmuştur. Buna bir de şehrin kendine özgü mimarisi eklenince şehrin ruhani bir yanı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu yazımızın konusu da Mardin’in kültürel katmanları ve şehrin mistik yapısıdır. Mardin şehir turu ile şehrin egzotik atmosferini deneyimleyecek olanların şehir hakkında bilmesi gerekenler ise şu şekilde sıralanır:

 

Farklı Dinleri Bir Araya Getiren Bir Coğrafya

Mardin, Mezopotamya’nın ve farklı kültürlerin beşiği olarak bilenen bir şehirdir. Özellikle dini açıdan çeşitliliğiyle dikkat çeken bir coğrafyaya sahip olması, şehre kendine özgü bir ambiyans katmıştır. Farklı kültürlerin ve dini inanışların simgesi olan tapınaklar arasında camiler, manastırlar ve sinagog gibi çeşitli dinlerin simgesi olan imgeler yer alır. Bu bilgiler ışığında yakın gelecekte Mardin gezisi yapmayı planlayan turistler, şehir gezisi esnasında hem mistik hem de kültürel bir deneyim yaşarlar.

 

Mardin’in Tarihsel Derinliği

Mardin turu yapacak olanlar için bir diğer önemli başlıkta şehrin tarihsel derinliğidir. Mardin’in tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan bir konumda olması ve bazı imparatorluklara başkentlik yapmış olması, Mardin’in en önemli özelliklerinden biri olarak öne çıkar. Bu bilgiler ışığında Mardin’i yakın gelecekte gezmeyi planlayanların şehirdeki çeşitli lokasyonları görerek şehrin bu özelliğini en verimli şekilde deneyimleyeceklerini söylemek doğru olacaktır. Tüm bunların yanı sıra Mardin’in tarihsel derinliği kapsamında Mardin tarihi eserleri oldukça önemlidir. Özellikle Mardin Kalesi ya da Dara Antik Harabeleri gibi konumlar; şehrin mistik ve egzotik ambiyansını deneyimlemek isteyen turistlerin muhakkak görmeleri gereken mekanlar arasında yer alır. Mardin Kalesi, şehir merkezindeki konumu ve şehrin simgesi olması özelliğiyle öne çıkar. Dara Antik Kenti ise Mardin’in şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafede yer alan ve bünyesinde Sümer ve Pers kültüründen izler barındıran bir Mardin tarihi eseri olma özelliğiyle dikkat çeker.

 

Mardin Turları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mardin turları özellikle şehre ilk defa gidecek olan turistler için oldukça ideal seçeneklerdir. Özellikle şehrin farklı konumlarını da içine alan gezi planları ile yakın gelecekte Mardin şehir turu yapacak olanlara çok yönlü bir şehir deneyimi vaat eder. Tüm bunların yanı sıra, Mardin turları Türkiye’nin ve dünyanın farklı konumlarından şehri ziyaret etmeyi planlayanların üst düzey bir şehir deneyimi yaşamasına da olanak verir. Bu bağlamda özellikle Mardin’in tarihi eserleri, şehrin doğal güzellikleri ve önemli konumlarını da içine alan bir gezi deneyimi vaat ederler. Bu bilgiler ışığında Mardin şehir turları gibi seçeneklerin yakın gelecekte şehri gezmeyi planlayan turistler için en ideal opsiyonlardan biri olduğunu söylemek doğru olacaktır.

 

Mardin’de Kalınacak Yerler

Mardin’de kalınacak yerler dendiğinde farklı oteller ve pansiyonlar öne çıkar. Şehrin farklı lokasyonlarında yer alan bu konaklama seçenekleri arasında Mardin gezisi yapacak olan kişinin bütçesine göre uygun seçenekler kolaylıkla bulunabilir. Bu bağlamda, şehir genelinde lüks oteller olduğu gibi daha düşük bütçeli konaklayıcılar için daha uygun opsiyonlar da mevcuttur. Mardin otelleri hem mutfak açısından hem de konaklama açısından ziyaretçilerine üst düzey bir deneyim vaat ederler. Özellikle lüks konaklama olanaklarına sahip olan bu oteller, başta Mardin Merkez olmak üzere şehrin çeşitli lokasyonlarında yer alır.

 

 • Lüks Mardin Otelleri

Lüks Mardin otelleri öncelikli olarak Merkez ilçesindeki turistik alanlara ve şehrin önemli kültür simgelerine yakın yerlerde yer alırlar. Bu bağlamda Mardin gezisi yapmayı planlayanların şehirdeki önemli ulaşım olanaklarına yakın olabilmesi açısından merkezdeki otelleri tercih etmeleri yararlı olacaktır. Mardin lüks oteller başlığında arama yapan kullanıcılar için buradaki konaklama şirketleri üst düzey olanaklar ve Mardin tur paketleri sunarlar. Her şey dahil konaklama seçenekleri olarak da değerlendirilebilecek olan bu paketler, üst düzey bir turistik deneyim vaat ederler.

Tüm bunların yanı sıra Mardin kalınacak oteller başlığında öne çıkan seçenekler arasında Mardin Mutfağını da deneyimleyebiliyorsunuz. Oteller sundukları geniş menü ve restoran hizmetleri sayesinde Mardin mutfağının önemli yemeklerini deneyimlemenize olanak verebiliyorlar. Bunun yanı sıra lüks oteller, hem oda çeşitliliği hem de üst düzey konfor seçeneklerine sahip konaklama olanakları sayesinde müşterilerine üst düzey bir deneyim vaat ediyorlar.

 

 • Mardin Merkez Otelleri ve Pansiyonları

Mardin merkez ilçesinde otel arayışında olanların özellikle Mardin turu yapmayı planlayanlar olduğunu söylemek doğru olacaktır. Mardin merkez otelleri gerek ulaşım olanaklarına gerekse bölgedeki işlek yollara olan yakınlığı ile şehri gezmek isteyenlerin öncelikli olarak tercih etmesi gereken seçenekler arasında yer alır. Mardin merkez otelleri ve pansiyonları arasında hem aile seçenekleri hem de daha sakin ve konforlu otel opsiyonları öne çıkar. Tercih edilecek olan Mardin otel opsiyonunun konaklama kalitesine, restoran ve kafe kullanımına ya da diğer konaklama paketlerine göre fiyat seçenekleri de değişebilmektedir. Bu doğrultuda Mardin’e seyahat edeceklerin daha önceden Mardin otel fiyatı araştırması yapıp kendilerine uygun olan paketi tercih etmeleri yararlı olacaktır. Aynı şekilde Mardin otelleri için erken rezervasyon gibi olanaklardan faydalanan kullanıcılar, daha hesaplı konaklama seçeneklerinden de faydalanabilmektedirler.

 

 • Mardin’de Termal Otellerde Kaplıca Deneyimi

Her ne kadar şehirde şifalı termal su kaynakları açısından elverişli olmasa da bölgedeki Mardin Germ-i Ab Kaplıcası tüm ihtiyaçlara en nitelikli şekilde yanıt vermektedir. Termal turizm açısından Doğu Anadolu’daki en önemli merkezlerden biri olan Germ-i Ab Kaplıcası, şifalı su kaynakları ile ziyaretçilerine üst düzey bir deneyim vaat etmektedir. Bu doğrultuda, şehre gidenler bölgedeki termal otellerde konaklayarak kaplıcanın güzelliklerinden en güzel şekilde faydalanabilirler. Bunun yanı sıra Mardin Germ-i Ab kaplıcası, hem çok yönlü hem de şifalı kullanım seçenekleri ile ziyaretçilerine üst düzey bir turizm deneyimi vaat etmektedir.

 

Daha fazla detay için mardin otelleri sayfamızı ziyaret ediniz.

×