Mardin Oto Kiralama, Mardin Gezilecek Yerler, Mardin Otelleri, Mardin Turu, Mardin Gezisi

Neden Mardin ?

Merhaba Sevgili Tarih Severler,

 

Güzel ülkemizde gezilecek bir çok yer var. Bu konuda hepimiz çok şanslıyız. Gruplara ayıracak olursak Mardin – Kültür Turu grubuna gitmektedir. Kültür turu; yaz tatili, spor veya kayak tatilinden farklı olarak. Gurme Turu olarakta anılabilir. Ülkemizde bu konuda Mardin, Hatay, Antep, Urfa ve Karadeniz Gurme-Kültür turları sınıfı içerisinde gezilip görülür ve tadılır. 

Mardin tüm bu seçeneklerden farklı olarak kendi has yöre mutfağına, sayısız tarihi esere ve henüz bozulmamış mükemmel bir misafirperverlik anlayışına sahiptir. Hiç bir yerde göremeyeceğiniz bu din ve dil mozayiği ise deyim yerindeyse Mardin’i Mardin yapandır. Her yerde farklı yemekler tadabilir, görebilir veya içecekler içebilirsiniz. Medrese veya Manastır görebilirsiniz. Fakat hiç bir yerde aynı anda 3 din ve 4 dilin yerleşik olduğu bir şehirdeki çeşitliliği ve hoşgörüyü bulamazsınız. 

İşte bunun gibi sadece insani faktörlerden biri için bile Mardin’e gelmelisiniz. Size unuttuğunuz bir çok şeyi hatırlatacaktır. Hem yörenin geçmişi hem de kendi anılarınızda doyumsuz bir serüven yaşayacaksınız. İşte bu yüzden kendiniz için Mardin’i gezin görün. 

Saygılar

Oylamak İçin Tıklayınız!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
  1. Ayfer duman

    Elinize Sağlık ??